Писмо в бутилка

събота, 21 август 2010 г.

Закони на съдбата




1.ЗАКОН  НА ПУСТОТАТА. Всичко започва с пустотата,тя трябва да бъде запълнена.

2. ЗАКОН НА ГРАНИЦАТА. Възможностите не са еднакво добри. Трябва да се вземат






решение за преминаване на бариерата като условно ограничение.
Възможностите са дадени след вътрешни решения.Съкровеното ни желание ни се дава 
заедно със силите на изпълнението му.





3. 
ЗАКОН НА НАУТРАЛНОТО ПОЛОЖЕНИЕ. За да се измениш,трябва да спреш,а след това да измениш посоката на двиежението си.



4. 
ЗАКОН НА ПЛАЩАНЕТО .Трябва да се плаща за всичко,за действие и бездействие.КОе ни е по-скъпо?Понякога отговорът е очевиден едва в краят на жизнения път,на смъртния одър-най-скъпа е цената на бездействието.Избягването не неудачите прави човека щастлив."В моя живот имах много неудачи-казва старецът на синовете си на смъртния си одър- повечето от които така и не се случиха".







5. 
ЗАКОН ЗА ПОДОБНОТО.Подобното привлича подобно.В нашият живот няма нищо случайно,ние привличаме не тези които искаме,а тези,които са подобни на нас. 



6. 
ЗАКОН НА МИСЛЕНЕТО.Вътрешния свят на мислите на човека въплъщава в себе си външния свят,материалният свят на вещите.Не трябва да се търсят причините за нещастието  във външния свят,а да  обърне човек  поглед дълбоко в себе си.Нашият свят е реализирания  свят на мислите ни.






7. 
ЗАКОН НА РАВНОПРАВИЕТОКогато човек иска нещо, но това не е възможно,
да намери  друг интерес, равен по сила на първия.






8. 
ЗАКОН НА ПРИВЛИЧАНЕТО . Човек привлича онова,което обича или чака постоянно,т.е. това,в което е фокусирано постоянно вниманието му.Живота ни дава онова,което чакаме да получим,а не това което искаме.На каквото разчиташ,това ще получиш.





9. 
ЗАКОН НА  ИСКАНЕТО. Ако нищо не искаш ,нищо и няма да получиш.Ако искаме от съдбата неясно какво,получаваме неизвестно какво.Нашата молба привлича съответната реалност.





10. 
ЗАКОН ЗА ОГРАНИЧЕНИЕТО №1. Всичко да се предвиди не е възможно.Всеки вижда и чува само онова,което разбира,затова и неможе да предвиди всички обстоятелства.Всичко зависи от вътрешните ни граници на собствените ни ограничения.Има събития,които стават въпреки нашата воля,тях не можем да предвидим и не носим отговорност за тях.При цялото си желание,човек не може да контролира всички събития в живота си.






11. 
ЗАКОН ЗА ЗАБАВЛЕНИЕТО. В живота няма абсолютно забавление,то се ограничава от нашата ограниченост на възприятието на света и се основава на несъстоятелността  да имаме всичко в супер кратки срокове , ограничени от нашето възприятие за пространството.






12. 
ЗАКОН ЗА ОГРАНИЧЕНИЕТО №2. Човек не може да има всичко.Често нещо му липсва в живота.Тайната на щастието не е в изпълняването на капризите и желанията,а в задоволяването с това,което имаме.Да сме доволни с малко е трудно,но най-трудно е да сме доволни с многото.Може да се загуби щастието в търсенето на богатства,а това значи да загубиш всичко.Може да имате целия свят и да загубите душата си.






13.
 ЗАКОН НА ПРОМЯНАТА.Искаш ли промяна в живота си-вземи  контрол над обстоятелствата в свои ръце.Няма как да измениш живота си,ако не промениш и него и себе си. Заради своята пасивност хората често пропускат реални възможности дадени от съдбата.Кой поставя приоритетите в живота-вие или някой друг?Може би ги слага живота и вие плавате по течението?Станете господар на съдбата си.Ако за никъде не сте тръгнали ,никъде няма и да стигнете.







14. 
ЗАКОН НА РАЗВИТИЕТО. Живота заставя човек да решава именно тези задачи,от решенията на които  той се страхува и ги избягва.Но тези задачи все пак ще му се наложи на решава,на друго ниво от живота си.И наслагвайки емоциите ще преживява все повече,а цената на решенията му ще е все по-голема.От каквото бягаме,няма да се отървем.






15.
 ЗАКОН ТАКСИ. Ако не сте водач,а вас водят,то колкото по-далеч ви водят,толкова по-скъпо ще ви излезе.Ако не сте поръчали маршрута,може да се окажете навсякъде.Колкото по-далече сте на погрешният път,толкова е по-сложно да се върнете на правилният път.







16. 
ЗАКОН НА ИЗБОРА.Нашият живот се състои от много избори.Вие винаги имате  право на избор.Нашият избор може да е да не правим никакъв избор.Светът е пълен с възможности.Но получаване без даване няма.Приемайки едно,се отказваме и губим друго. Влизайки е една врата,пропускаме много други.Всеки трябва да реши какво за него е най-важно.От загубата може да се излезе печалба.Т.е. не се знае какво печелим,когато губим,и не се знае какво губим,когато печелим.






17. 
ЗАКОН НА ПОЛОВИНИЯ ПЪТ.В отношенията си с другите хора вашата зона е на половината път.Небива изцяло да управлявате поведението на другия човек изминавайки неговия път на сближаването.






18. 
ЗАКОН НА СТРОИТЕЛНОТО ПРАВО НА НОВОТО.
 За да се построи нещо ново трябва:
а/ да се разруши старото,ако е необходимо да се разчисти мястото,да се даде време за мобилизиране на силите за изграждане на новото.
б/да се знае какво точно искате да изградите.Няма смисъл да се руши ,без да се знае пътя на съзиданието.Трябва да знаеш накъде вървиш.Ако незнаеш къде отиваш,отиваш наникъде."Който за никъде не плава,за него няма попътен ватър"-М.Монтел







19. 
ЗАКОН ЗА РАВНОВЕСИЕТО.Както и да иска да смени живота си човек,мисленето и стериотипите ще се мъчат да го задържат в старата му привична среда.Но ако му се удаде да измени живота си човек,то изменения му живот ще се подчинява на Закона на равновесието.Измененията протичат бавно и безболезнено заради инерцията на мислите и на поведението ,на вътрешното съпротивление и реакцията на обкръжението.






20. 
ЗАКОН НА ПРОТИВОПОЛОЖНОСТИТЕ. Нашият живот е немислим без противоположностите,в него има и раждане и смърт,и любов и ненавист, и срещи и раздели,и радост и страдание,загуба и печалба.Човекът е пълен с противоречия.От една страна се стреми животът му да е стабилен,но в същото време неудовлетвореността го гони напред.В света на противоречията човек се стреми да придобие загубеното единство със самия себе си,с другите хора и с самия живот.Всичко си има начало и край,това е земният кръговрат и кръговрат на живота.Двойка противоречия поддържа равновесието,а отиването в едната или друга крайност дава многообразието на живота.Понякога затова да разберем нещо трябва да видим и разберем противоположността му.Едната противоположност не може да съществува без другата-за да има ден,нужно е да има нощ.






21. 
ЗАКОН НА ХАРМОНИЯТА.Човек търси хармонията във всичко-в себе си,в света.Да достигне хармония със света човек първо трябва да намери хармония със себе си.Доброто отношение към себе си,приемането на себе си-е залог за хармония със света.,с хората,със собствената си душа.Хармония значи отсъствие на трудности и конфликти,които може да са стимул за личностния ръст.Хармония мжду разум,чувства и действие-може би това е точно щастието.
 



22
. ЗАКОН ЗА ДОБРОТО И ЗЛОТО . Светът не е създаден само за удоволствия,не винаги съответства на нашите представи за него и желанията ни.Който не е способен сам да направи добро,не цени доброто и от другите.Тези,които не са способни да видят злото,за тях то не съществува.






23. 
ЗАКОН ЗА ОГЛЕДАЛОТО.Това,което ни дразни в другите е в самите нас.Това,което неиска да чуе човек от другите е точно онова,от което се нуждае да чуе точно на този си жизнен етап.Другия човек може да ни служи за огледало,да ни помогне да открием в себе си това,което невиждаме и незнаем за себе си.Ако човек е поправил в себе си онова,което го дразни в околните,то няма защо да му пращат такова огледало.Избягвайки,което не ни е приятно,избягвайки хората,които ни карат да изпитваме негативни чувства,се лишаваме от възможността да оценим живота си,лишаваме се отвъзможността за вътрешното си порастване.







24. 
ЗАКОН НА ДОПЪЛВАНЕТО.
Ние се нуждаем от хора, събития, източници на знания,способни 
 да ни дадат това, което искаме да имаме, но имаме в малко количество.
 Опитваме се да станем съпричастни  на потенциалът на други хора.
Ние се изграждаме отвън. Желанието ни да имаме някой или нещо
-е непризнаване, отричане на собствените достойнства, липса на вяра в това, което
ние  имаме.




25. 
ЗАКОН НА ВЕРИЖНАТА РЕАКЦИЯ . Ако позволите да на негативните си чувства да ви изпълнят,то те ще доведат след себе си верижна реакция от други такива.Ако човек живее отдаден на мечти и фантазии,то реалността ще бъде заместена от света на фантазиите.Човек трудно спира потока от негативни и непродуктивни мисли,тъй като в него е изработена привичка  да преживява,да се вълнува,да страда и мечтае,т.е. той бяга от реалността и от активното решаване на проблемите.Колкото повече енергия давате за тези мисли,толкова по-безсилен сте да действате.Мисълтта ,на която отдавате своето време действа като магните и привлича още такива мисли.С една безпокояща мисъл е по-лесно да се справи човек,отколкото от натрапчивите мисли.При общуването си с други хора ние сме склонни да приемаме тяхното настроение чрез тяхният емоционален заряд.






26. 
ЗАКОН ЗА ПОДТИСКАНЕТО.Фактът,че човек подтиска своите мисли и действия в себе си,това,което отрича в себе си,в най-лошият възможен момент  да избие навън.Трябва да приемаме мислите и чувствата си,а не да ги подтискаме и да се трупат.Приемете се,приемете всичко ,което не ви харесва в самите себе си,не се критикувайте.Приемането ,признаването на отхвърляното и отричаното в себе си,помага за вътрешното израстване.Позволява да се живее пълноценно.Ние се стремим да намерим забравеното единство.







27.
 ЗАКОН НА ПРИЕМАНЕТО ИЛИ СПОКОЙСТВИЕТО. Сам по себе си животът е ни добър ни лош.Добър или лош го прави нашето възприятие.Животът е такъв какъвто е.Трябва да се приема живота,да му се радваме,да го ценим.Доверете се на живота,доверете се на силата на своя разум и заповедите на сърцето.Всичко ще е така,както трябва да бъде,или някак по друг начин.






28. 
ЗАКОН НА ОЦЕНКИ СТОЙНОСТТА НА ЛИЧНОСТТА. Обкръжаващите практически
винаги оценят човека така, както се  оценя той сам себе си. Нужно е да приемаме и да ценим себе си,да не създаваме кумири,или недостижим идеален образ за себе си .Не приемайте мнението на другите за вас,него подлагайте на критика.Стараейки се да заслужите любовта на хората/което е невъзможно/ вие пренебрегвате собственото си достойнство,собствените си потребности,себе си и себеуважението си.Невъзможно е да сте във всичко съвършен.Вие сте точно толкова,колкото се себеоценяте.Макар,че  част реалистичност да не е вредна.

. .





29.
 ЗАКОН  за ЕНЕРГООБМЕНА. Колкото повече се издигне човек в познанието за себе си и света,толкова повече може да му даде и вземе от него.Трябва да може да се установи адекватна ,справедлива обмяна със съдбата.Ако давате повече,отколкото вземата,ще настъпи енергическо изтощение.Ако давате на някого повече,отколкото получавате от него,може да се възникне обида на човека към вас.Светът съществува затова,да споделяме с другите.






30. 
ЗАКОН ЗА СМИСЪЛА НА ЖИВОТА.Ние идваме от нищото,опитвайки да придобием смисъл на живота и отново отиваме в пустотата.Всеки човек има свой собствен смисъл на живота си,който се мени на различните етапи от живота.В какво се състои смисълът на живота?Да се стремим към нещо или просто да живеем?
Нали стремейки се към нещо сме принудени да изпуснем от очи самия живот,т.е. заради резултата губим самия процес.Може би най-важният смисъл на живота е самия живот.
Трябва да се включваме в живота,да го приемем,тогава ще ни можем да да го възприемем с цялото му разнообразие и тогва ще го оцветим с тези цветове,които владее самия живот.Смисълът на живота може да се открие само  извън себе си,в светът.Съществуването на човека може да е просто,а може да е  възможно в него да се откаже  симфония, наслаждавайки се на съществуването на ума ...




Няма коментари:

Публикуване на коментар